Spotkanie organizacyjne przed festiwalem

Wielkimi krokami zbliża się piętnasta już edycja Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie. 7 maja, w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie odbyło się spotkanie wszystkich współorganizatorów tegoż wydarzenia. Omówiono stan finalnych przygotowań do Festiwalu podczas wizji lokalnej. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się bez jednej z głównych atrakcji, jaką była replika grodu słowiańskiego – został on bowiem zdemontowany ze względu na zły stan techniczny.

Nie mniej jednak, jak zawsze, nie zabraknie festiwalowych atrakcji. Szczegółowy program imprezy podamy już w najbliższych dniach.

Organizatorzy wydarzenia wiele uwagi poświęcili sprawie bardzo ważnej ze względów logistycznych i bezpieczeństwa – sprawie parkowania aut. Każdego roku, podczas festiwalowych dni, do Lądu przyjeżdża wzmożona liczna turystów. Teren przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczej i przy klasztorze nie posiada tak dużych parkingów, dlatego też parking zostanie zorganizowany, tak jak w latach poprzednich, na boisku sportowym za klasztorem (ruchem będą kierować strażacy ochotnicy). W tym miejscu kierujemy apel do mieszkańców Lądu, aby życzliwie spoglądając na festiwalowych gości, otworzyli bramy swoich posesji, umożliwiając bezpieczne parkowanie aut.

Drużyny rekonstrukcyjne, wojowie i ich rodziny, którzy przyjadą do Lądu już w piątek (31.05) proszeni są, aby po rozbiciu namiotów odprowadzili swojej auta na parking przy drodze głównej (miejsce przy przystanku PKS przy bramie wjazdowej do Ośrodka).

Zapraszamy do Lądu 1-2 czerwca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *