[GALERIA] „Legendy i źródła” – XIX Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie już za nami

To był weekend pełen wrażeń. W dniach 3-4 czerwca zaprosiliśmy Państwa na kolejną, dziewiętnastą już edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą. Mam nadzieję, że wszystkim obecnym to wydarzenie przypadło do gustu i każdy mógł wybrać dla siebie coś atrakcyjnego z bogatego programu wydarzenia. Koncerty Stanisława Soyki, Anny Marii Jopek czy Percivala przyciągnęły tłumy odbiorców. Podobnie jak inne atrakcje, które w tym roku przygotowaliśmy z naszymi przyjaciółmi z Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą i Gmina Lądek. Składam serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom Legendy i Źródła – XIX Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą, bawiliście się wyśmienicie!
Wszystkim partnerom porozumienia organizacyjnego dziękuję po stokroć, ponieważ Ląd Festiwal 2023 był przedsięwzięciem bardzo angażującym. Kilkadziesiąt osób – każda odpowiedzialna za swój obszar – starało się, by wszystko było dopięte na ostatni guzik.Dziękuję wszystkim tym, którzy pracowali, by festiwal był bezpieczny i technicznie niezakłócony.
Tak duże przedsięwzięcie to także duże nakłady finansowe. W tym miejscu chcę jeszcze raz podziękować tym, którzy dołożyli swoją „cegiełkę”, (a w niektórych przypadkach cegłę :)) by to wydarzenie można było solidnie zbudować. Tym samym – dziękuję Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – zadanie realizowane było ze środków Województwa Wielkopolskiego. Słowa uznania dla firm: Budimex, KONSPOL, Słowińscy, Bank Spółdzielczy w Słupcy, Ludowy Bank Spółdzielczy w Strzałkowie, Spółdzielnia Mleczarska Udziałowców w Strzałkowie, Kostbud, JW Road Jacek Wałowski, Metpol, Polgranit, Stacja Moya Ląd, Hero Collection, Izbruk Maciej Rybicki. Państwa wsparcie było NIEOCENIONE!Przed nami – organizatorami czas podsumowań, wymiany spostrzeżeń i… czas przemyśleń. Bo za rok, na początku czerwca, spotkamy się na jubileuszowym XX Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie nad Wartą. Już teraz zbieramy pomysły, myślimy nad programem i liczymy na uwagi, co jeszcze musimy poprawić, by wszyscy uczestnicy byli zadowoleni. Jeszcze raz – dziękuję wszystkim za obecność i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach organizowanych przeze mnie i Powiat Słupecki!

Jacek Bartkowiak
Starosta Powiatu Słupeckiego

Fot: Krzysztof Raczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *